13559 Source: NTFRS hatası

Birden fazla domain controller olan organizasyonlarda, herhangi bir dc üzerinden restore işlemi gerçekleştirildiyse yada P2V ile fiziksel ortamdan sanal ortama bir taşıma gerçekleştirilirse, NTFRS source içerisinde olay görüntüleyecisine 13559 hata kodlu ve aşağıdaki uyarıyı içeren bir olay düşebilir.

The File Replication Service has detected that the replica root path has changed from "c:winntsysvoldomain" to "c:winntsysvoldomain". If this is an intentional move then a file with the name NTFRS_CMD_FILE_MOVE_ROOT needs to be created under the new root path. This was detected for the following replica set: "DOMAIN SYSTEM VOLUME (SYSVOL SHARE)" Changing the replica root path is a two step process which is triggered by the creation of the NTFRS_CMD_FILE_MOVE_ROOT file. [1] At the first poll which will occur in 5 minutes this computer will be deleted from the replica set. [2] At the poll following the deletion this computer will be re-added to the replica set with the new root path. This re-addition will trigger a full tree sync for the replica set. At the end of the sync all the files will be at the new location. The files may or may not be deleted from the old location depending on whether they are needed or not.

Bu spesifik domain controller üzerinde görüldüğü gibi sysvol replikasyonu çalışmamaktadır. Bu işlemi tetiklemek için yapılması gereken oldukça basit.

Sorunlu olan domain controller üzerinde c:windowssysvol klasörü altına inerek NTFRS_CMD_FILE_MOVE_ROOT isimli uzantısız bir klasör oluşturulur.

Bu domain controller üzerindeki file distribution servisini yeniden başlattığınızda bu dosya otomatik olarak silinecek ve replikasyon tetiklenecektir. 5 dakika içerisinde replikasyonun durumunu içeren olaylar olay görüntüleyicisine düşmeye başlayacaktır.

3 thoughts on “13559 Source: NTFRS hatası

  1. Klasör değil dosya sanırım dimi. Aynı sorun var ama bu şekilde yapmama ragmen düzelmedi. Ne yapabilirim başka acaba ?

  2. Facebooktan mesaj atıyorum iletişim bilgilerimi. Sisteme yeni bir DC kuruldu 2008R2 ve tabii DNS roller bu DC üzerine taşındı. Şimdi bu hata geliyor ve clientlar sisteme geç login oluyorlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 3