Forefront Security For Exchange Server SP1 Kurulumu

Forefront Security For Exchange Server ile ilgili birkaç makale yayınladım.Aynı şekilde devamda edicek.Yalnız kurulum ile ilgili bir yönergenin blogumda bulunmadığını anladım.Çok ayrıntıya girmeden kısaca forefront for Exchange server kurulumunu inceleyelim.

Öncelikle http://technet.microsoft.com/tr-tr/bb738109(en-us).aspx adresinden SP1’li versiyonu indirerek setup.exeyi çalıştırırız.

Welcome ekranını next ile geçeriz.

Lisans anlaşmasını kabul ederiz.

Kendimize ait bilgileri gireriz.

Bu bölümde Local yada remote installation seçeneklerinden birini seçebiliriz.Local installation setup.exe’nin çalıştırıldığı makine üzerine kurulumu sağlamaktadır.Eğer uzak bir sunucuda kurulum yapmak istiyorsak remote installation seçeneğini seçerek sunucu ismi ile browse ederek kurulumu gerçekleştirebiliriz.

Bu ekranda sadece management konsolu yada tüm componentleri yükleyebiliriz.Yeni kurulum yaptığımız için full installation seçeriz.

Burada da iki seçeneğimiz var.Secure Mod altındayken hali hazırda karantina altında bulunan dosyalarımız var ise tekrardan virus taramasından geçecektir.Compatibility Mod altında ise bu işlem gerçekleşmeyecektir.

Bu ekranda forefront for exchange server için tarama aşamasında kullanacağımız motorları seçebiliriz.Varsayılan olarak Microsoftun kendi motoru ekli gelmektedir.Bunun üzerine 4 adet daha seçeriz.Aynı işlemleri kurulumu gerçekleştirdikten sonra konsol içerisindende gerçekleştirebiliriz.

Eğer yapımızda proxy ile dışarıya çıkıyorsak gerekli bilgileri gireriz.

Kurulum dizinini belirtiriz.

Uyguladığımız ayarların bir özeti.Next işle devam ederiz.

Kurulum gerçekleşiyor.

Kurulum sırasında bazı exchange servislerinin yeniden başlatılması istenebilir.

Ve kurulum tamamlandı.

Kurulumdan sonra seçilen motorların internet üzerinde güncellenmesi gerekmektedir.

One thought on “Forefront Security For Exchange Server SP1 Kurulumu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

80 − 79 =