Hyper-V ve System Center Sertifikaları

 Geçtiğimiz hafta içerisinde

-70-652 TS: Windows Server Virtualization, Configuring
-70-401 TS: Microsoft System Center Configuration Manager 2007, Configuring

 
sertifikasyon sınavlarını tamamladım.Henüz pek popüler olmayan sınavlar.Açıkcası virtualization sınavı zor olur diye beklerken SCCM sınavı biraz daha zorladı diyebilirim.

70-652 içerisinde özellikle SCVMM üzerine oldukça soru vardı.Aynı zamanda Hyper-v mimarisinden de güzel sorular bulunuyor.Fakat en azından konsolu kurcalamış biri için açıkcası pek zorlamayacak bir sınav diyebilirim.
SCCM sınavında ise OSD yani işletim sistemi dağıtımı üzerine fazlaca bir yoğunluk gördüm.Ve sorularda adeta özenle seçilmiş gibilerdi 🙂

Güzel olan tarafı system center ailesi sertifikasyonlarında SCCM,SCOM ve SCVMM için TS sertifikası gereksinimleri sadece birer sınav.Birkaç gün içerisinde SCOM ve SCVMM tarafınıda tamamlayıp içerik hakkında girmek isteyen arkadaşlar için bilgilendirme yapacağım.

2 thoughts on “Hyper-V ve System Center Sertifikaları

  1. Merhaba hocam ; SCCM SCOM ve Hyper-v üzerine sertifikasyonu tamamlarken herbiri için birer sınavamı girmemiz gerekiyor doğrumudur hocam ? says:

    Merhaba hocam ;
    SCCM SCOM ve Hyper-v üzerine sertifikasyonu tamamlarken herbiri için birer sınavamı girmemiz gerekiyor doğrumudur hocam ?

Comments are closed.