Microsoft Outlook'u Exchange Server ile birlikte kullandığımızda elde edeceğimiz avantajlar

Microsoft Outlook mail client programı kullanıcılara, birlikte çalıştığı servise göre ek özellikler sunabilir.
Eğer Outlook’umuzu Exchange Server ile birlikte kulllanıcıların hizmetine sunduysak işe yarar birçok özelliğe kavuşmuş oluruz.Bu özelliklerden bahsedicek olursak;

Message Recall:Bu özellik sayesinde henüz okunmamış mesajları,alıcılardan çekebilir,istersek yeni bir mesaj ile değiştirerek tekrar gönderebiliriz.

Message Tracking:Message Tracking ile giden bir mesajın ulaştığını ve alıcı tarafından açıldığını izleyebiliriz.

Remote Mail: E-mail mesajlarıyla uzaktan çalışabilir,online bir servise bağlanıp sadece işimize yarayan maili download edebiliriz.Böylece zaman kazancı sağlarız.

Offline Folders ve Offline Address Book:Offline çalışırken sahip olduğumuz klasörleri ve adres defterini, uzak lokasyondaki bir Exchange Server bilgisayarı üzerinde klasörlerle senkronize eder.

Delegate Access ve Folder Permissions:Bizim dışımızdaki kişilere Outlook folderlarımız ile çalışması için izinler verebilir aynı zamanda bizim ismimizle mail atmasını sağlayabiliriz(on behalf of özelliği).Ayrıca exchange server üzerinde bulunan public ve private folder larımız üzerinde silme düzenleme gibi yetkileri diğer kişilere verebiliriz.

Public Folders:Dosyalarımızı Outlook üzerinden diğer kişilerle yada organizasyonlarla paylaşabiliriz.

Public Folder üzerinde Web sayfası yayınlama:Herhangi bir grub için web sayfaları organize edebiliriz

Out of Office Assistant:Microsoft Outlook başında değilken gelen maillerle bize ulaşmak isteyenler için otomatik mesajlar hazırlayıp durumumuzu bildirebiliriz.

Digital Signature:Mesajın bizzat bizim tarafımızdan gönderildiğini kanıtlamak için mesaj üzerine digital imzamızı ekleyebiliriz.

Encryption:Mesajın içeriğini şifreleyerek alıcı dışında başka kişiler tarafından okunmasını engelleyebiliriz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

66 − 59 =