Operations Management Suite Part 3 – Workspace Olusturulmasi

Bu bolümde yeni bir OMS hizmeti oluşturup ilk workspace üzerinde çalışmaya başlayacağız. Makalenin ilerleyen kısımlarında da oluşturduğumuz bu workspace üzerinde çalışıyor olacağız.

https://www.mms.microsoft.com/ adresinden var olan Azure hesabınızı OMS ile ilişkilendirebilir yada ücretsiz deneme sürümünü başlatabilirsiniz.

Ardından aşağıdaki formu doldurarak yeni bir OMS workspace oluşturabilirsiniz.

Bir sonraki adımda var olan bir Azure üyeliğinizi OMS ile entegre edebilirsiniz. Her ne kadar bu zorunlu bir adim olmasa da Azure üzerinde bulunan organizasyon kullanıcılarınız ile yetkilendirme ve delegasyon yapılması için önerilmektedir.

Ve ilk workspace’iniz karşınızda.

Veri toplama, analiz, SCOM entegrasyonu gibi işlemleri gerçekleştirmeden önce workspace üzerinde ilk yapılması gereken işlem OMS yönetimi için kullanıcıların delege edilmesi, gerekirse organizasyon active directory’si ile OMS’in ilişkilendirilmesidir. Bunun için yapılması gereken OMS workspace ekranında settings bölümüne girerek add organization seçilmesidir.

Ayni konsol içerisinde ayni zamanda sağ tarafta bulunan kullanıcı bölümünden delegasyon işlemleri de gerçekleştirilebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 + = 6