SCCM 2007 Secondary Site için gereksinimler

Varolan SCCM 2007 Primary site’ımıza yeni bir SCCM Secondar Site eklemek istediğimizde bazı noktalara dikkat etmemiz gerekiyor.Bu noktaları inceleyelim.

-Secondary kurulacak sunucu üzerinde IIS’in yüklü olması opsiyonal bir gereksinimdir.Fakat bizim için önem arz eder.Eğer clientların Secondary site üzerindeki Management Point’e ulaşmasını istiyorsanız IIS kurulumunu gerçekleştirmemiz gerekli.Bildiğiniz gibi SCCM management point için IIS üzerinde bir virtual directory oluşturacaktır.

-Aynı zamanda IIS üzerinde bits ve Webdav enable edilmiş olmalı.

-Primary server üzerindeki local users and computers bölümünde secondar server computer hesabını Administrator ve SMS_Sitetositeconnection grubuna üye yapılır.

-Schema extend işlemi.Bu işlemi primary server’ı kurarken gerçekleştirmiş olabilirsiniz.Bildiğimiz gibi SCCM altında schema extend forest bazında gerçekleşir.Fakat yinede secondary altında bu işlemi gerçekleştirip başarılı bir çıktısını görmek güvenli olacaktır.Schema extend için SCCM dvdsi içinde D:SMSSETUPBINI386EXTADSCH.EXE yi kullanabilirsiniz.Başarılı olduğuna dair logu C: dizini altına düşecektir.

-Msxml6 yüklü olması gereklidir.

Bu işlemlerden sonra bir öngereksinim testi yapabilirsiniz.Ardından standart kurulumu başlatarak Secondary site menusunu seçmeniz yeterli.Sizden secondary site için bir site code isteyecektir.Unique bir kod girdikten sonra bir sonraki bölümde primary site kodunu isteyecektir.Bunuda girdikten sonra dns hiyerarşinizde bir problem yok ise kurulum başarılı bir şekilde tamamlanır.Bundan sonra yönetimi tek bir konsol altından iki site içinde gerçekleştirebilirsiniz.

sccm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

18 − 13 =