SCCM Out Of Band Management gereksinimleri

SCCM üzerinde Out of Band Management için iki tür gereksinim tablosu var.İlki SCCM dışında external gereksinimler, ikincisi ise SCCM yapısının sahip olması gereken gereksinimler.Bu yazıda ikincisini yani hali hazırda çalışan SCCM yapınızın ön gereksinimlerinden bahsedelim.

– Primary site üzerinde Configuration Manager 2007 SP1 yada sonrası ve aynı zamanda üzerinde Out of band service point’in kurulmuş olması gerekmektedir.

– Configuration Manager Client yazılımının SP1 yada sonrası olması gerekmektedir.Aynı zamanda bu clientlar Windows 2000, XP Tablet yada XP SP2 öncesi işletim sistemine sahip olmamaları gerekmektedir.

– Eğer bilgisayarları discover etmek için network discovery metodunu kullanıyorsanız ilk önce out of band service pointi yükleyip ardından AMT Provisioning konfigurasyonunu gerçekleştirmeli son olarakta discovery account bilgisini girmelisiniz.

– Out of band manage edeceğiniz bilgisayarların bulunduğu collection üzerinde “œView management controllers” ve “œManage management controllers” security haklarının olması gerekmektedir.

– Eğer 802.1x authentication metodu kullanılacaksa, auditing ve data storage gerçekleştirilecekse, in-band provisioning için schedule belirtilecekse site serverlarınız SCCM SP2 çalıştırması gerekmektedir.