Vista Service Pack 1 Problemleri

Vista Service Pack 1’in yayınlanmasıyla birlikte internet üzerinde varolan problemleride tartışılmaya başlandı.Bunların en çok karşılaşılanlarına bir göz atalım.

1) Aygıt Sürücü Problemleri:
Aslında Service Pack 1’in açıklanma tarihini erteleyen bir problemdi.Ama hala sorunlarla karşılaşıldığı belitiliyor.Konuyla ilgili şu makaleyi inceleyebilirsiniz.

2) Vista Service Pack 1 ile problem yaşayan programlar:
İlgili makalede Vista Service Pack 1 ile uyumsuz programların bir listesi bulunuyor.Bunu incelemenizde fayda var.

3)Reboot sorunu:
Yayınlanan bir update ile birlikte bazı bilgisayarların sürekli reboot ederek sistemi açmamamları gibi bir sorun belirtilmiş.Update KB937287’dir.Yalnız Microsoft en son olarak bu update’in otomatik olarak windows update ile dağıtılmasını durdurmuştu.

4)Sleep Mode sorunu:
SP1 yüklü bazı bilgisayarları sleep mode’dan uyandırmaya çalışırsak sistemin kilitlendiğiniz görebiliriz.Bu sorunun SP1 yayınlanmadan öncede devam ettiği söyleniyor.

5)The Windows Mobile Device Center sorunu:
Windows Mobile 6 yüklü cihazlarımızı bağladığımızda alakasız bir hata mesajı ile karşılaşabiliriz.Sebebinin Authentication ile ilgili olduğu belirtiliyor

6)Group Policy Management Console sorunu
Vista üzerinden group policy’leri gpmc aracılığı ile yönetiyorsanız sp1 kurulumundan sonra bu aracın uninstall olduğunu unutmamanız gerekiyor.

7)Ses Problemi
KB948481 makalesinde belirtildiği   gibi ses driverları ile ilgili bir problem gözükmekte.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

75 − 72 =