Windows Live Writer

Windows Live Writer kullanarak ilk postumu atıyorum.
Kendisini yeni yeni kullanmama rağmen şimdiden alışkanlık haline geldi.Kısaca bahsetmek gerekirse özellikle bloggerların seveceği bir uygulama.Bu adresten indireceğimiz Windows Live Writer’ı bilgisayarımıza kurduğumuzda ilk açılışta ufak ayarlarla localde çalışan bir blog düzenleme yazılıyla karşılaşıyoruz.Kendisinin blogger beta ve wordpress destekleri zaten aşikar.Bize sadece kullanıcı adı ve şifremizle birlikte blogumuzun adresini yazıp kurulumu tamamlamak kalıyor.
Bir wordpress kullanıcısı olarak admin panelindeki herşeyi göremememe rağmen genede kullanacı dostu bir menusu var Live Writer’ın.İlk bakışta Microsoft Word’de yazı yazıyormuş hissi veriyor insana.Ayrıca resim link tag girebiliyoruz yazımıza tek tuşla.Bloglarını sürekli güncel tutanlar için birebir bir yazılım diyebilirim.Yalnız bu yazımı bloga anında upload edicekmi onu henüz bilmiyorum ve şu anda deniyorum.
Denedim:)

2 thoughts on “Windows Live Writer

  1. Anıl merhaba,

    İletişim kısmından ulaşamadığımdan buradan yazıyorum.

    Feed’ ında Türkçe karakter problemi var. Feedburner’ da “Troubleshootize” bölümünde “Resync Now” diye bir seçenek var onu bir dene istersen, problem çözülür belki.

    Kolay gelsin.

    Hüseyin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 40 = 47